Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama baner reklamowy

Chełm: III Koncert Pieśni Liturgicznych i Paraliturgicznych ku czci Bogurodzicy

- Koncert jest prezentacją trzech chórów (z Polski i zza granicy), które zaprezentują bogatą spuściznę liturgiczną hymnów i pieśni ku czci Bogurodzicy - mówi ks. dr Jarosław Szczur, proboszcz parafii prawosławnej św. Jana Teologa w Chełmie. Już w następną niedzielę w Cerkwi św. Jana Teologa odbędzie się III Koncert Pieśni Liturgicznych i Paraliturgicznych ku czci Bogurodzicy.
Chełm: III Koncert Pieśni Liturgicznych i Paraliturgicznych ku czci Bogurodzicy

Autor: Parafia Prawosławna św. Jana Teologa w Chełmie [profil na Facebooku]

W niedzielę (18 września) o godz. 16 w Cerkwi św. Jana Teologa odbędzie się niezwykły koncert trzech chórów, które zaprezentują hymny i pieśni ku czci Bogurodzicy. III Koncert Pieśni Liturgicznych i Paraliturgicznych do tej pory przyciągał dużą rzeszę słuchaczy. 

- W tym roku zaprezentują się następujące zespoły: Kwintet Wokalny Musica Sacra, chór kaplicy prawosławnej św. Grzegorza Peradze z Warszawy oraz chór parafii prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego z Siemiatycz - mówi ks. prot. dr Jarosław Szczur, proboszcz parafii prawosławnej św. Jana Teologa.

Kwintet Wokalny Musica Sacra to piątka przyjaciół, którzy są absolwentami szkół muzycznych z Polski i zza granicy pod dyr. Adam Tomaszewski. Chór kaplicy prawosławnej św. Grzegorza Peradze z Warszawy jest chórem parafialnym wykonującym śpiewy liturgiczne podczas nabożeństw sprawowanych w języku polskim (dyr. Anna Czerewacka). Ostatni chór, parafii prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego z Siemiatycz to chór, który zajmuje się oprawą muzyczną większości liturgicznych wydarzeń siemiatyckiej parafii. W tym chórze ważnym elementem jest sekcja dziecięca (dyr. Maria Demczuk). 

Organizatorami koncertu są: Chełmskie Centrum Kultury Prawosławnej, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A., Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Urząd Miasta Chełm.

- Wydarzenie jest swoistym pomostem kulturowym pomiędzy sąsiednimi narodami, a także służy wspieraniu otwartości społecznej na inność językową, religijną, kulturową. To także promowanie dobrych wzorów współpracy - dodaje ks. prot. Szczur. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama