- To położna z sercem, traktuje swoje pacjentki bardzo profesjonalnie, zawsze służy radą, nigdy nie odmawia pomocy – tak ocenia Dorotę Pietraszewską pani Jolanta, która już oddała na nią swój głos.
Nasza kandydatka położną jest od 33 lata. Najpierw pracowała w środowisku, a od 18 na trakcie porodowym w SP WSS w Chełmie.
- Praca jest moją pasją. Kontakt z kobietami i ich rodzinami w tak pięknym czasie, jakim jest oczekiwanie na dziecko, obserwowanie radości przy pierwszym kontakcie z nowo narodzonym maleństwem i wspieranie rodziców w początkach ich rodzicielstwa, sprawia mi największą satysfakcję i spełnienie w zawodzie – mówi Dorota Pietraszewska.
Potrzebuje naszych głosów, by zostać „Położną na medal”. Głosowanie potrwa do końca 2022 roku. Odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.poloznanamedal.info. Równolegle z głosowaniem trwa zbieranie zgłoszeń/nominacji. Jest na to czas do końca września.
- Gorąco zachęcamy z jednej strony mamy, przyszłe mamy i ich najbliższych, a z drugiej też same położne, do zgłaszania się do konkursu „Położna na medal”. Zależy nam, żeby dobrymi przykładami pokazywać, że położne to wysokiej klasy specjalistki w swojej dziedzinie. Nie tylko osoby empatyczne, pomocne i ciepłe, ale też z ogromną wiedzą i doświadczeniem potrzebnym do wykonywania tego zawodu – mówi Iwona Kurek-Barańska, zastępca dyrektora generalnego i członek Zarządu Zakładów Farmaceutycznych UNIA, które obok AMA – Akademii Malucha Alantan, są głównym organizatorem konkursu.
„Położna na medal” jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej poświęconej roli położnych i promowaniu wysokich standardów opieki okołoporodowej oraz zaangażowaniu i roli położnej w życiu kobiety i jej rodziny w tym ważnym dla nich czasie.
To już dziewiąta edycja konkursu. Co roku wyłania trzy najlepsze położne ogólnopolskie i najlepsze położne z każdego województwa.
Napisz komentarz
Komentarze