Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Scyfryzują Centrum Kultury. Mieszkańcy Siennicy Różanej będą się uczyć obróbki filmów, zdjęć i dźwięków

Centrum Kultury w Siennicy Różanej pozyskało dotację z ministerstwa kultury na przeprowadzenie ciekawej inicjatywy. Projekt otwiera nowe szanse dla mieszkańców, którzy zechcą wziąć w nim udział.
Scyfryzują Centrum Kultury. Mieszkańcy Siennicy Różanej będą się uczyć obróbki filmów, zdjęć i dźwięków

Źródło: https://www.pexels.com/

Środki, które pozyskano w ramach konkursu pod nazwą „Konwersja cyfrowa domów kultury”, pozwolą mieszkańcom gminy Siennica Różana rozwinąć nowe umiejętności. Projekt umożliwi zgłębienie szerokiego zagadnienia, jakim są kompetencje cyfrowe. Więcej szczegółów przedstawiła nam Agnieszka Poźniak – pomysłodawczyni projektu, a jednocześnie dyrektor tamtejszego ośrodka kultury:

- Chcemy stworzyć dwie nowe pracownie - multimedialną i grafiki cyfrowej - wyposażając je m.in. w 5 stanowisk komputerowych z profesjonalnym oprogramowaniem do obróbki dźwięku, zdjęć czy filmów. Zakupione także zostaną inne urządzenia, aparaty fotograficzne czy projektor, który umożliwi nam np. organizację pokazów filmowych. W nowych pracowniach nasi goście będą mogli nie tylko ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas, ale również poznać techniki cyfrowe, które są bardzo cenne na współczesnym rynku pracy – zdradziła w rozmowie z nami pani Agnieszka.

Projekt obejmuje także szkolenia instruktorów centrum kultury, którzy następnie będą prowadzić warsztaty z mieszkańcami. Podczas zajęć w ramach opisywanej inicjatywy uczestnicy będą uczyć się m.in. obróbki filmów, zdjęć i dźwięków. Nabyte umiejętności pozwolą im w sposób kompetentny tworzyć i zarządzać informacjami i treściami, czyli nabrać fachowego obycia w zakresie nowych technologii. Czy wszyscy będą mogli skorzystać z tej możliwości?

- Głównym założeniem samego projektu jest doposażenie Centrum Kultury i podniesienie kompetencji pracowników. Nie ogranicza natomiast zakresu możliwości wykorzystania efektów naszej akcji do konkretnej grupy docelowej. Chcemy, by objęły wszystkich mieszkańców gminy. Dlatego planujemy dalsze działania skierowane zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i np. dla osób starszych, w tym seniorów z uniwersytetu wszystkiego wieku. Każdy chętny mieszkaniec naszej gminy będzie mógł skorzystać z naszej oferty - dodaje pani dyrektor.

Wśród wielu specjalistów ds. rynku pracy panuje przekonanie, że w dzisiejszych czasach kompetencje cyfrowe są obecnie jedną z fundamentalnych umiejętności współczesnego człowieka. Parlament Europejski wskazał je jako jedne z 8 kompetencji, które są kluczowe dla samorealizacji, rozwoju osobistego i pełnienia aktywnej roli w społeczeństwie. Zestawiono je z takimi umiejętnościami jak porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje społeczne i obywatelskie czy świadomość i ekspresja kulturalna.

Według szacunków pomysłodawców zrealizowanie wszystkich zamierzeń kosztowała będzie ponad 140 tysięcy złotych i przeprowadzone zostanie bez wkładu własnego.
 

Zobacz także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama