– Nie ukrywamy, że każde spotkanie autorskie jest dla nas ważnym wydarzeniem. Cóż może być bowiem ważniejszego, niż rozmowa z twórcą, którego darzy się sympatią. Daje to też szanse na dyskusję, zadanie pytania, doprecyzowanie wątpliwości i… znajdowanie inspiracji. To, jak i inne spotkania autorskie, których już kilka zorganizowaliśmy, jest nagrodą od Instytutu Książki za działalność naszego Dyskusyjnego Klubu Książki - mówi Grażyna Skrzypa, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łopiennik.
I dodaje, że sposobność spotkania się z taką autorką jak pani Magda Kordel to ogromna przyjemność.
- Gościła u nas już po raz drugi. To wrażliwa, ciepła i urocza osoba, która wniosła w nasze serca wiarę w drugiego człowieka. Podczas spotkania opowiedziała nam o początkach swojej kariery, o swoich planach i marzeniach na przyszłość. Odpowiedziała także na liczne pytania zgromadzonych. Urzekła nas także tym, że pamiętała poprzednią wizytę, łącznie z takimi szczegółami jak miejsce, w którym wtedy siedziała. Rozmowa z nią to prawdziwa przyjemność. Nie daje odczuć żadnego dystansu, jest naturalna i szczera.
Miejscowy Dyskusyjny Klub Książki w czerwcu obchodził będzie dziesięciolecie działalności. Od lat prężnie działa, choć skupia zaledwie kilka pań będących stałymi członkiniami. Są one jednak bardzo zaangażowane, czego przykładem jest docenienie ze strony podmiotów takich jak Instytut Książki.
Magdalena Kordel to popularna polska pisarka, autorka powieści obyczajowych, między innymi cyklu o Malowniczem czy serii Uroczysko. Przygodę z pisaniem rozpoczęła, aby poradzić sobie z bolesnymi zdarzeniami z przeszłości. Szybko okazało się jednak, że terapeutyczny efekt dotyczy nie tylko jej samej, ale i przenosi się na czytelników. Jej proza znamionuje się najlepszymi cechami gatunku – koi serce i pozwala zapomnieć o całym świecie, zatracając się w fabule. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci. Mieszka w Otwocku, ale kiedy tylko nadarza się okazja, wyjeżdża w Sudety. Marzy o własnym domu w górach. Wspomaga też młodych twórców, pomagając im zadebiutować literacko.
Czytaj także:
- Krasnystaw. Uczniowie I LO dzielą się z seniorami
- Chełm: Przedszkolak w bibliotece dostanie wyprawkę!
- Chełm: "Poznaj siebie - podróż bez walizki" - kampania edukacyjna biblioteki
- Chełm: Wyjątkowe spotkanie z Aliną Gierun, autorką książek dla dzieci [ZDJĘCIA]
- Krasnystaw. Franciszek Ksawery z pierwszą monografią
Napisz komentarz
Komentarze