Już od 28 lat MOPR w Chełmie włącza się w tę wielką akcję charytatywną, której inicjatorką jest Ewa Dados.
- Jak co roku społeczny komitet organizacyjny akcji utworzony został przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie. Kierownikiem oddziału i jednocześnie szefem sztabu akcji jest Anna Szalast, dyrektor ośrodka - mówi Dorota Betka-Bartosiewicz, zastępca dyrektora MOPR.
Pierwsza tegoroczna kwesta odbyła się już 26 listopada. Wolontariusze zebrali ok. 300 kilogramów żywności z długim terminem ważności (makarony, oleje, mąkę, cukier, płatki kukurydziane, konserwy itp.) oraz słodycze. Właśnie o takie produkty chodzi w tej zbiórce.
Kolejna akcja zaplanowana jest na 11 grudnia na terenie chełmskich placówek handlowych w godz. 9 – 14. We współpracę włączyły się:
- sklep GAMA aleja Piłsudskiego 26
- supermarket Kaufland aleja 3 Maja 20
- sieć sklepów Stokrotka ul. Włodawska 6, ul. Partyzantów 1a, ul.Wolności 3
- delikatesy przy pl. Kupieckim 9
- Galeria Chełmska ul. Rejowiecka 34.
Osoby, które chcą pomóc i przekazać swoją "cegiełkę" na ten szczytny cel, mogą przynosić również produkty do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30. Zbierane są do 23 grudnia.
Kto otrzymuje zebrane dary? MOPR posiada bazę danych osób, które takiego wsparcia potrzebują.
- Potrzeby wynikają nie tylko z braku środków finansowych, ale bardzo często z niezaradności życiowej, trudności w podejmowaniu właściwych decyzji w życiu codziennym, które rzutują na właściwe prowadzenie gospodarstwa domowego. Dlatego też zgodnie z ideą akcji przede wszystkim paczki zostaną przekazane do rodzin z dziećmi, osób starszych, niepełnosprawnych oraz samotnych - dodaje Betka-Bartosiewicz.
Do akcji włączają się różne osoby i instytucje. Są to zarówno pracownicy ośrodka razem ze swoimi dziećmi, jak i uczniowie chełmskich szkół czy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chełmie. W tym roku, po raz pierwszy, w akcji bierze udział Chełmska Biblioteka Publiczna oraz Chełmski Dom Kultury. W transporcie produktów pomaga Straż Miejska w Chełmie. Każdy chętny może być wolontariuszem. Zapisy trwają do 21 grudnia.
- Z powodu trudnej sytuacji w kraju, co roku ilość zebranych produktów i artykułów przemysłowych niestety zmniejsza się. Jednak nie poddajemy się i do akcji przystępujemy. Liczymy na mieszkańców miasta, że nawet w tych trudnych czasach, w okresie przedświątecznym, otworzą swoje serca. W zamian dostajemy i i uśmiech osoby potrzebującej, który jest bezcenny... - komentuje Betka-Bartosiewicz.
Napisz komentarz
Komentarze