– Do przetargu stanęło parę podmiotów, które złożyły bodaj pięć różnych ofert. W wypadku, gdy spełnione są nasze podstawowe kryteria, zawsze wybieramy tę najtańszą, jest to nasz obowiązek. Tak też było w tym przypadku. Poprzednia firma również stanęła do konkursu, mieliśmy dobre doświadczenia z dotychczasowej współpracy, ale szalę przechyliły sprawy finansowe – poinformował nas wójt Siennicy Różanej Leszek Proskura.
Przedstawiciel samorządu Siennicy Różanej wyjaśnił także, że celem wpisanym w wymogi przeprowadzonego przetargu było zapewnienie mieszkańcom jak najkorzystniejszych warunków. Stąd też potencjalny kontrahent w odbiorze śmieci musiał spełniać co najmniej takie kryteria, jak te obowiązujące w dotychczasowej umowie i być jak najbardziej konkurencyjny cenowo.
Co więcej, z korzyścią dla wyrobionych już nawyków mieszkańców, zmianie nie ulegną zasady odbioru odpadów komunalnych. W przypadku zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej wszystkie frakcje nadal odbierane będą raz w miesiącu. Z kolei w zabudowie wielorodzinnej będzie się to obywało dwa razy częściej. Dodatkowo raz do roku ma być zorganizowana mobilna zbiórka śmieci nietypowych, takich jak: opony, odpady wielkogabarytowe czy elektrośmieci.
Umowa z przedsiębiorstwem, które od 1 stycznia będzie odbierać i zagospodarowywać odpadami komunalnymi mieszkańców z terenu gminy Siennica Różana, będzie obowiązywać przez rok.
Czytaj także:
- Fajsławice. Wypadek autokaru z 42 pasażerami, siedem osób w szpitalu
- Krasnystaw. Polski Ład uratował fotowoltaikę dla mieszkańców
- Powiat krasnostawski. Agresywne kobiety napadły na 75-latka
- Na sygnale. Spaliło się bmw, ogień w kominie, zawalona stodoła
- Śnieżny problem w Izbicy. Mieszkaniec się skarży, burmistrz tłumaczy
Napisz komentarz
Komentarze