Koncepcja, która jest już przemyślana, przewiduje utworzenie między innymi ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej, tematycznych placów zabaw, w tym naturalnego i wodnego, trasy spacerowej w koronach drzew, tężni solankowej, budynku Centrum Edukacji Ekologicznej, pumptracka czy pola do minigolfa.
- Są to wytyczne dla potencjalnego wykonawcy dokumentacji projektowej, które będzie mógł zawrzeć w tym formalnym dokumencie. Projekt zakłada również zadaszenie widowni istniejącego już amfiteatru - wylicza Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.
- To tylko nazwa robocza, do której nie powinniśmy się przywiązywać. Jesteśmy zdania, że ostateczną nazwę powinni wybrać mieszkańcy. Zapewne zostanie w tej sprawie ogłoszony jakiś konkurs, jeżeli już będziemy mieli formalnie dokumentację i będziemy mogli powiedzieć, że te plany zaczęły się materializować - dodaje Zieliński.
Opracowanie dokumentacji projektowej to pierwszy krok do realizacji tego przedsięwzięcia. Kolejnym będzie aplikacja o środki zewnętrzne, najprawdopodobniej w ramach nowej perspektywy unijnej, na budowę kompleksu.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze