Spotkanie z osobami zawodowo zajmującymi się pośrednictwem pracy zorganizowano w krasnostawskim starostwie powiatowym. Uczestniczyli w nim przedstawiciele tamtejszego samorządu powiatowego, ze starostą Andrzejem Leńczukiem i wicestarostą Markiem Nowosadzkim na czele. Było ono również okazją do odznaczenia wieloletniej pracy zasłużonych w tym zawodzie. Otrzymało je 7 osób, na czele z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Krasnymstawie Januszem Rzepką.
Oprócz szefa urzędu nagrody otrzymali: główna księgowa Justyna Krochmalska, kadrowa Monika Pilat, specjalistka ds. programów europejskich Marta Mazurek, kierownik działu rynku pracy Sylwia Kościuk–Chlewicka, kierownik działu pośrednictwa i poradnictwa Ewa Mąka i pośredniczka pracy Agnieszka Prasał. Pozostali pracownicy otrzymali listy gratulacyjne.
W swoim wystąpieniu starosta Leńczuk zwrócił uwagę na to, jak cenna i społecznie odpowiedzialna jest działalność pozwalająca znaleźć zatrudnienie innym i oferowanie bezrobotnym mieszkańcom powiatu różnego rodzaju form pomocy. Podkreślił, jak ważną rolę pełnią służby zatrudnienia, jednocześnie wspierając osoby poszukujące pracy i współpracując z pracodawcami m.in. w zakresie rozwoju przedsiębiorczości. Starosta zaznaczył również szczególnie istotną rolę, jaką odegrały urzędy pracy w okresie restrykcji obowiązujących podczas pandemii, kiedy to ich działania pozwoliły na utrzymanie wielu miejsc pracy.
– W ramach tarcz rządowych udało się nam pozyskać ok 20 mln zł przeznaczonych dla przedsiębiorców z naszego regionu. Tym samym, pomimo tego że jesteśmy jednostką powiatową, w tym zakresie realizowaliśmy zadania rządowe – powiedział nam dyrektor PUP Janusz Rzepka.
Z kolei wicestarosta Nowosadzki życzył wszystkim pracownikom PUP wytrwałości w realizacji zadań, a także szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Na spotkaniu odczytano także listy od minister pracy i polityki społecznej Polski Marleny Maląg i wojewody lubelskiego Lecha Sprawki. Na końcu wszyscy podzielili się okolicznościowym tortem.
Święto swoimi korzeniami sięga 1919 roku. To właśnie wtedy marszałek Józef Piłsudski podpisał Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Wprowadzenie tego dokumentu uznawane jest za początek funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia w naszym kraju.
Czytaj także:
- Krasnystaw. Cofnięty licznik w volvo i kłopoty 39-latka
- Krasnystaw. Policjanci zapraszają po odbiór zguby
- Krasnystaw. Kto w nocy zdewastował ogrodzenia przy Sikorskiego? Oburzeni mieszkańcy szukają sprawców
- Pow. krasnostawski. Wyremontują trzy „powiatówki” w trzech różnych gminach
- Krasnystaw. Chcą pozbyć się dzikich lokatorów. Boją się, że zrujnują im dom
Napisz komentarz
Komentarze