Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://chelmskiewidoki.pl

Chełm: Kończy się przyjmowanie wniosków na tańszy węgiel

Trzeba się pospieszyć ze złożeniem wniosku na zakup preferencyjny węgla od samorządu. Czasu jest już coraz mniej. Można to zrobić już tylko do środy. Odbiór surowca będzie trwał do końca kwietnia.
Chełm: Kończy się przyjmowanie wniosków na tańszy węgiel

Autor: pixabay

Już tylko do 15 lutego można składać wnioski o zakup węgla na preferencyjnych warunkach. Przyjmowane są nadal w departamencie spraw obywatelskich (wydział polityki społecznej UM), przy ul. Obłońskiej 20, pok. nr 10, w godz. 8-14.

Przypominamy, że osoby, które złożyły już wnioski na zakup węgla po cenie preferencyjnej, po otrzymaniu informacji o pozytywnym jego rozpatrzeniu muszą uiścić opłatę na konto bankowe Urzędu Miasta Chełm. W tytule przelewu należy wpisać ,,Zakup węgla”

Następnie należy skontaktować się z departamentem finansów Urzędu Miasta Chełm (ul. Lubelska 65, pok. 12; nr tel. 82 562 11 43) w celu odebrania faktury. Z nią, po wcześniejszym umówieniu się na konkretny dzień i godzinę odebrania węgla, należy udać się do punktu przy ul. Towarowej 9 i za okazaniem dokumentu tożsamości i faktury - odebrać węgiel. 

Jak przekazał nam Damian Zieliński, do tej pory złożono ok. 2 tys. wniosków. Nie jest to jednak równe z liczbą osób, ponieważ mowa jest o dwóch naborach, w których o węgiel mogły ubiegać się te same osoby. Jeśli chodzi o zainteresowanie mieszkańców zakupem ekogroszku, jest ono podobne do zainteresowania innymi frakcjami węgla. 

- Warto podkreślić, że to, że oferowany jest przez nasz samorząd także ekogroszek, to efekt współpracy miasta z PGE Paliwa. Dodatkowo istotną informacją jest to, że węgiel należy wykupić i odebrać do końca kwietnia - przekazał nam Damian Zieliński z gabinetu prezydenta miasta Chełm.

Na temat możliwości zakupu ekogroszku pisaliśmy pod koniec stycznia. Podczas posiedzenia jednej z komisji Monika Zaborek-Turewicz, dyrektor departamentu spraw obywatelskich, przekazała informację dotyczącą tego, że przez Ministerstwo Aktywów Państwowych została przygotowana odpowiednia procedura., dzięki której samorząd może podpisać umowę z drugim podmiotem wprowadzającym węgiel na rynek. Wytyczne te trafiły również do firm sprzedających opał.

- Zgodnie ze wspomnianymi wytycznymi procedura została opracowana w ten sposób, że gmina zwraca się do podmiotu wprowadzającego węgiel, z którym ma podpisaną umowę o to, że jeżeli nie jest w stanie zapewnić albo ilościowo asortymentu, albo w jakiejś konkretnej frakcji, wtedy poszukuje na rynku kolejnego podmiotu, z którym może podpisać kolejną umowę. I tak też zrobiliśmy - wyjaśniała Zaborek-Turewicz. 

Przez Lubelski węgiel "Bogdanka" wskazana została firma PGE Paliwa. Umowa podpisana została na 200 ton ekogroszku. Jest to ilość szacunkowa, wynikająca ze złożonych deklaracji. Jednak w miarę potrzeb będą zamawiane dodatkowe tony. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama