Do naszej redakcji zgłosił się zaniepokojony Czytelnik, który powiadomił nas o tym, że na często uczęszczanej polnej ścieżce znajdującej się między jednym z supermarketów przy al. 3 Maja a ul. Bazylany odkrył niebezpieczne dzikie wysypisko śmieci. Znajdowało się tam mnóstwo różnego rodzaju odpadów, wśród których były m.in. leki.
– Byłem tam na spacerze. Wiem, że jest to miejsce, gdzie często leżą różnego rodzaju śmieci, ale chyba przesadą jest to, że ktoś zdecydował się pozbyć w ten sposób leków. Chodzą tamtędy różni ludzie, często jest to młodzież. Nie daj Boże komuś przyjdzie do głowy skorzystać w jakiś sposób z tych środków. O różnych rzeczach się przecież słyszy. Ktoś ewidentnie wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością – stwierdził nasz Czytelnik.
Po otrzymanym sygnale od razu zadzwoniliśmy do straży miejskiej. Tym bardziej, że dostaliśmy sygnał, że ktoś widział starszą kobietę, przeszukującą dzikie wysypisko. Skontaktowaliśmy się nie tyko ze strażnikami, ale także z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Chełmie.
– Po telefonie z państwa redakcji kontaktowałem się osobiście zarówno z naszym lokalnym sanepidem, jak i chełmskim WIOŚ-iem (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie Delegatura w Chełmie, przyp. red.). Natomiast nie są to sprawy mieszczące się w ich kompetencjach. Dlatego we wskazane miejsce został wysłany patrol. Potwierdził on, że na jednej z działek znajdują się materiały niebezpieczne. Powiadomiliśmy MPGK i zostało to już uprzątnięte – twierdzi komendant chełmskiej straży miejskiej Mariusz Gałęziowski.
Jednocześnie strażnicy miejscy proszą, by w analogicznych przypadkach kierować zgłoszenia bezpośrednio do nich, np. poprzez dostępny numer alarmowy 986. Nie są bowiem w stanie kontrolować niepokojących zjawisk na terenie całego miasta, tym bardziej w miejscach, gdzie nie ma monitoringu.
Przypominamy ponadto, że na terenie miasta jest wiele punktów, w których bez żadnych problemów można oddać dowolną ilość zużytych medykamentów. Przeterminowane leki i inne środki medyczne można również oddać do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), znajdującego się przy ul. Bieławin 5.
– Po to, żeby mieszkańcy nie musieli specjalnie wybierać się do PSZOKu, razem z Urzędem Miasta Chełm podjęliśmy decyzję o rozstawieniu 50 specjalnych pojemników na odpady medyczne. Znajdują się one w każdej aptece w Chełmie – informuje kierownik Zakładu Oczyszczania Miasta Andrzej Brudnowski.
Czytaj także:
- Chełm: Dwa zadania z budżetu obywatelskiego mają szansę na realizację
- Gm. Sawin. Tak obchodzono gminny Dzień Kobiet [ZDJĘCIA]
- Chełm. To nie wyczyn mistrza parkowania, ale chwila nieuwagi. Ale oczy przecieramy ze zdumienia!
- Chełm. Nietrzeźwa (?) 19-latka wjechała w barierki. Wypiła „małpkę”, ale kiedy…?
- Szkoła w Żmudzi odzyska dawny blask. Trwa remont budynku
Napisz komentarz
Komentarze