Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Chełmianin będzie gościem w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" w Warszawie.

Adam Puławski - historyk, malarz i rysownik. Chełmianin, który od wielu lat pisze artykuły o stosunkach polsko-żydowskich w naszym mieście. Teraz będzie miał okazję swoją wiedzą podzielić się z uczestnikami kwietniowego spotkania z Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy w Warszawie.
Chełmianin będzie gościem w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" w Warszawie.

Źródło: https://www.facebook.com/events/565369922442936/?ref=newsfeed

14 kwietnia (piątek) o godz. 17 w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy w Warszawie odbędzie się rozmowa z dr. hab. Adamem Puławskim. Wydarzenie nosi nazwę "Polskie Państwo Podziemne i Rząd RP na uchodźstwie wobec zagłady Żydów i powstania w getcie". Poprowadzi je dr Krzysztof Czubaszek, dyrektor Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”. 

Puławski od lat zajmuje się tematyką Zagłady i stosunkiem Polski do tego tematu. Jest autorem m.in. publikacji "W obliczu Zagłady. Rząd RP na Uchodźstwie, Delegatura Rządu RP na Kraj, ZWZ-AK wobec deportacji Żydów do obozów zagłady (1941-1942)".

Wstęp na kwietniowe spotkanie w Warszawie jest wolny.

Informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie: https://www.facebook.com/events/565369922442936/?ref=newsfeed


Adam Puławski - w latach 1991-1998 był rzecznikiem prezydenta Chełma. Od zawsze interesował się sztuką, ale nie tylko. W obrębie jego naukowych zainteresowań znajdują się: stosunek polskich władz na uchodźstwie w Londynie oraz Delegatury Rządu RP na Kraj i Związku Walki Zbrojnej-Armii Krajowej do zagłady ludności żydowskiej oraz eksterminacji sowieckich jeńców wojennych.  Zajmuje się też badaniem relacji między PPP a partyzantką sowiecką na polskich ziemiach. Poza tym zajmuje się regionalną historią, która dotyczy stosunków polsko-żydowskich w Chełmie w XX wieku. Jest współredaktorem tomu Podziemie zbrojne na Lubelszczyźnie wobec dwóch totalitaryzmów 1939–1956 (Warszawa 2002). Napisał zaś takie książki, jak: W obliczu Zagłady. Rząd RP na Uchodźstwie, Delegatura Rządu RP na Kraj, ZWZ-AK wobec deportacji Żydów do obozów zagłady (1941–1942) (Lublin 2009) i Wobec »niespotykanego w dziejach mordu«. Rząd RP na uchodźstwie, Delegatura Rządu RP na Kraj, AK a eksterminacja ludności żydowskiej od »wielkiej akcji« do powstania w getcie warszawskim (Chełm 2018).

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama