Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Krasnystaw. Dziewczęta z I LO mobilizują swoje warszawskie rówieśniczki

Uczennice z Jagiełły wystąpiły na ESTEAM Girls Fest w warszawskiej siedzibie firmy i fundacji Deloitte. Akronim wydarzenia pochodzi od przedsiębiorczości, nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki, czyli aspektów związanych z kluczowymi kompetencjami, potrzebnymi do skutecznego konkurowania na współczesnym rynku pracy.
Krasnystaw. Dziewczęta z I LO mobilizują swoje warszawskie rówieśniczki
Uczennice z Jagiełły wystąpiły na ESTEAM Girls Fest

Źródło: I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

Wedle aktualnych badań zaledwie 38 procent młodych kobiet na terenie Unii Europejskiej posiada umiejętności i wiedzę niezbędną do rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jest to odsetek mniejszy, niż w przypadku mężczyzn. Co więcej, te same źródła pokazują, że wraz z wiekiem spada zainteresowanie młodych kobiet nauką, technologią, inżynierią i matematyką. 

Stąd też pomysł różnych instytucji na wdrażanie projektów, które za cel obierają sobie wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt, w szczególności poprzez poszerzenie ich kompetencji cyfrowych i przedsiębiorczych oraz zwiększenie ich pewności siebie w wyborze ścieżek dalszej kariery. Jednym z nich jest właśnie ESTEAM.

– Podczas wyjazdu, na który zostałyśmy zaproszone, przeprowadzono całodniowy cykl prelekcji, warsztatów i spotkań. Miały one umożliwić młodym kobietom nawiązanie kontaktu z podobnie myślącymi rówieśniczkami. Na zajęciach zajmowano się kreowaniem innowacyjnych pomysłów metodą „design thinking” (myślenia projektowego, które na podstawie różnych strategii, ma wyeliminować potencjalne problemy odbiorców, przyp. red.) oraz prezentacjami wypracowanych rozwiązań biznesowych. Wszystko to pod czujnym okiem doświadczonych trenerek i liderek zespołów roboczych. W spotkaniach wzięły także udział przedstawicielki Komisji Europejskiej oraz członkini Fundacji Deloitte Polska – przekazała nam Sylwia Wójcik-Wilkołazka, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości z I LO, która również uczestniczyła w wyjeździe do siedziby firmy.

Jednym z elementów wydarzenia było także wystąpienie motywacyjne krasnostawskich licealistek: Mileny Lis, Aleksandry Skubisz i Mai Wieleby. Dziewczęta opowiedziały o swoich międzynarodowych sukcesach, które osiągnęły pod okiem swojej opiekunki od podstaw przedsiębiorczości.

Czytaj także:



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama