- Dostałam sadzonkę lipy i dębu. Bardzo się cieszę, oba drzewa posadzę w ogrodzie przy domu - powiedziała nam pani Urszula, która o akcji dowiedziała się przypadkiem. - Pojawiłam się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Od razu dałam znać sąsiadce. Ona też planowała "zazielenić" podwórko - dodała włodawianka.
Po sadzonkę przyszedł też pan Stanisław, emeryt z nadbużańskiego miasteczka. - Im więcej drzew, tym lepiej. Zabieram do domu dwa modrzewie i sosnę - relacjonował.
Drzewka odebrali też pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Lepsze Jutro. - Dostaliśmy mnóstwo sadzonek: lipy, dębu, buka, sosny i modrzewia, które posadzimy na naszej posesji w Susznie - poinformowali.
W ramach kampanii mieszkańcy Włodawy i okolic miasta wzięli też udział we wspólnym sadzeniu lasu.
"Najsilniejsza ekipa w powiecie włodawskim wspólnie posadziła niejedno drzewo w Okunince" - czytamy na profilu facebookowym Nadleśnictwa Sobibór. Relację z sadzenia drzew udostępniło też w mediach społecznościowych Nadleśnictwo Włodawa. "Serdecznie dziękujemy, że byliście z nami i braliście udział w tworzeniu nowego pokolenia lasu" - napisali leśnicy.
Kampania "Łączą nad drzewa" została zorganizowana przez Lasy Państwowe wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Została zainaugurowana pod koniec marca.
- Przeszło rok przeżyliśmy w cieniu pandemii. Zamknięci w domach, pozbawieni światła słonecznego, ślęcząc przed ekranami. Brak nam kontaktu ze światem. Dlatego proponujemy Polakom, by ruszyli do lasu i na nowo poczuli łączność z przyrodą – mówił wówczas Andrzej Borowiec, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.
- Przyroda to spuścizna, którą odziedziczyliśmy po przodkach i którą przekażemy następcom. Wyrazem naszej dbałości o przyrodę jest sadzenie drzew i dbałość o nie. Pokażemy, że łączą nas drzewa – dodał Edward Siarka, pełnomocnik rządu do spraw leśnictwa i łowiectwa.
Kampania potrwa do końca kwietnia. W tym czasie leśnicy zachęcają m.in. do wzięcia udziału w wydarzeniach online: licznych wirtualnych spacerach, webinarach i lekcjach o przyrodzie oraz leśnych spacerach w gronie najbliższych.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze