Ruszyła rywalizacja o rowerową stolicę Polski w aplikacji "Aktywne miasta". Każdy z mieszkańców poprzez najzwyklejszą jazdę na rowerze może zbierać kilometry dla Chełma i w ten sposób przyczynić się do końcowego zwycięstwa.
- Nie potrzeba wiele, wystarczy rower i smartfon. Zasady są bardzo proste: zainstalowanie na smartfonie darmowej aplikacji "aktywne miasta", następnie wybieramy miasto lub gminę. Podczas jazdy na rowerze aplikacja będzie zliczała przejechane kilometry i dopisywała je do wyniku, który osiągnęło miasto. Wyniki te są sumowane, a miasto, które wygra, otrzyma tytuł rowerowej stolicy Polski oraz przechodni puchar - mówi Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.
Organizatorem rywalizacji jest Bydgoszcz. Powstały już 4 edycje: wrzesień 2019, wrzesień 2020, czerwiec 2021 i czerwiec 2022. Rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. Ponadto akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.
Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny. Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.
Jak wyglądały wyniki do tej pory?
- 2019: 1. miejsce - Nowa Sól, 2. miejsce - Leszno, 3. miejsce - Gorzów Wielkopolski
- 2020: 1. miejsce - Nowa Sól, 2. miejsce - Biała Podlaska, 3. miejsce - Gniezno
- 2021: 1. miejsce - Nowa Sól, 2. miejsce - Biała Podlaska, 3. miejsce - Puławy
- 2022: 1. miejsce - Biała Podlaska, 2. miejsce - Puławy, 3. miejsce - Gniezno
Czytaj także:
Chełm. Na miejscu starego bloku powstaną trzy nowe [ZDJĘCIA]
Chełm: "Biblionerzy na szóstkę" - młodzież pokazała, że zna literaturę
Chełm: Czarniecczycy debatowali o sztucznej inteligencji [ZDJĘCIA]
Napisz komentarz
Komentarze