Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Krasnostawscy licealiści wyróżnieni za przedsiębiorczość

Uczniowie I LO w Krasnymstawie zostali regionalnymi laureatami ogólnopolskiego konkursu „Inkubator szkolnych biznesów”. Tworzyli plany na własne biznesy.
Krasnostawscy licealiści wyróżnieni za przedsiębiorczość
Laureaci przed budynkiem szkoły

Źródło: I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie

-  „Inkubator szkolnych biznesów” to konkurs, w którym młodzież ze szkół ponadpodstawowych przygotowywała biznesplan, przedstawiała go w prezentacji multimedialnej, a następnie przekonywała komisję konkursową do swojego projektu podczas krótkiego nagrania w formie tzw. elevator speech. W regionie lubelskim bezkonkurencyjne okazały się dwa uczniowskie zespoły z naszej szkoły. Reprezentacja dziewcząt zajęła pierwsze miejsce i awansowała do ogólnopolskiego finału zmagań, a grupa chłopców zajęła drugie miejsce wśród swoich rówieśników – przekazała nam Sylwia Wójcik-Wilkołazka, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości w I LO.

Obie grupy z „Jagiełły” wpadły na naprawdę ciekawe pomysły na własny biznes. Kobieca grupa, w której skład weszły: Ewelina Perestaj, Milena Lis, Aleksandra Skubisz i Maja Wieleba, opracowała koncepcję firmy o nazwie “Pomaluj mój świat”. Miałaby się ona zajmować produkcją ekologicznych zestawów do malowania, opartą na nietoksycznych farbach wykonanych z naturalnych składników wydzielających intensywne barwy.

– Do zestawów dodawane będą wykonane z papieru czerpanego pocztówki do samodzielnego pokolorowania z zawierające motywy podróżnicze – zrelacjonowała Milena Lis, jedna z członkiń grupy nagrodzonej przez jury najwyższym laurem.

Z kolei męska grupa, w której skład wchodzili Mateusz Repeć i Dominik Lubaś zajęła drugie miejsce w swojej kategorii. Opracowali oni koncept firmy ROWFIX. W swej działalności firma miałaby zajmować się odzyskiwaniem jeszcze przydatnych do użytku części starych, nieużywanych rowerów, a następnie przy ich wykorzystaniu składać nowe budżetowe jednoślady lub naprawiać pojazdy klientów, którzy będą chcieli skorzystać z takiej ekonomicznej usługi. Wydłużanie w ten sposób cyklu życia już wyprodukowanych bicykli jak najbardziej wpisuje się w nowoczesną koncepcję opartą na recyklingu i tzw. zero waste.

Wyróżnieni w etapie wojewódzkim uczestnicy otrzymali nagrody pieniężne. Zespół odpowiedzialny za projekt „Pomaluj mój świat” już w połowie czerwca będzie walczył w Warszawie w ogólnopolskim finale.

Warto dodać, że jest to już kolejny sukces przedsiębiorczych licealistek w świecie młodzieżowego biznesu i ekonomii. W kwietniu dziewczyny, które startowały w tym samym składzie, zwyciężyły w ogólnopolskim programie Samsung Solve for Tomorrow.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama