15 czerwca rozstrzygnięto polską edycję konkursu przeprowadzonego w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „StandByMe – razem przeciw przemocy ze względu na płeć”, organizowanego przez Amnesty International Polska. Projekt realizowany jest od marca 2023 roku do lutego 2024 roku w czterech krajach Europy: Polsce, Węgrzech, Włoszech, Słowenii.
Uczniowie przeszli kilka etapów: rekrutację, szkolenia, warsztaty, spotkania online oraz offline i najważniejsze – realizację zadania w formie happeningu. 15 czerwca wszystkie szkoły biorące udział w akcji "StandByMe" spotkały się online, by zaprezentować i podsumować wyniki akcji. Referentką I LO w Chełmie była Weronika Barycka z klasy IId.
To był czas na poznanie niezwykłych ludzi z całej Polski i wyciągnięcie wspólnych wniosków w przyjaznej atmosferze. Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem wyników konkursu i zbiorowymi podziękowaniami za udział nie tylko od Amnesty, ale też od grup biorących udział w całym przedsięwzięciu.
W uzasadnieniu werdyktu jury doceniło chełmski zespół za wieloetapowość akcji, bezpośrednie kreatywne zaangażowanie w happeningu dużej liczby osób, uczniów, uczennic i osób pracujących w szkole oraz oryginalny pomysł realizacji.
Do “złotej dziewiątki” należą: Julia Korkosz, Paulina Pikulska, Weronika Barycka, Paweł Adamczyk, Diana Prodan, Bartek Przebierowski i Michał Ślusarczyk z klasy II d oraz Dominika Korol z klasy II b i Patrycja Gaj vel Demczuk z klasy III b. Mentorkami drużyny były: Katarzyna Dobrakowska oraz Teresa Kurzępa.
Uczniowie I LO w Chełmie, w ścisłym finale pokonali między innymi Szkolną Grupę z International School of Poznań, Szkolną Grupę ze Społecznego LO nr 17 w Warszawie, Szkolną Grupę z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerminie i Szkolną Grupę z LO nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.
Projekt był finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze