Miasto brało udział w poprzednim naborze, ale wniosek został wówczas odrzucony. Na kwietniowym spotkaniu w Chełmie wiceszef resortu Marcin Ociepa zachęcał przedstawicieli samorządów do aktualizacji projektów i złożenia ich w kolejnym konkursie, którego wyniki ogłoszono 22 czerwca.
- Wirtualna strzelnica będzie mieściła się w pomieszczeniu pod salą gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 1. Znajdą się tam 4 stanowiska strzeleckie, a na wyposażeniu będzie: projektor, specjalne maty i repliki broni. Wszystko zechcemy zrealizować do końca bieżącego roku. Wkład własny miasta to 20 proc. wartości inwestycji - mówi Jacek Policha, komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie, która zajmuje się między innymi zadaniami obronnymi i zarządzaniem kryzysowym.
Wirtualna strzelnica ma powstać w celach edukacyjnych, a także sprzyjać postawom proobronnym i propatriotycznym. Młodzież będzie zapoznawana z podstawami obsługi i bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Wpłynąć też może na rozwój umiejętności strzeleckich i zainteresowanie pracą w służbach mundurowych.
- Mam nadzieję, że dzięki temu w Krasnymstawie powstaną jakieś kluby strzeleckie. Być może będą rozgrywane międzyszkolne zawody, a ze strzelnicy będzie można korzystać także po godzinach pracy szkoły. Zobaczymy, jak będzie się to rozwijało. Pamiętam, że kiedyś strzelnica funkcjonowała przy I LO i strzelało się z karabinka sportowego kbks, nawet w czasie lekcji. Z uwagi na sytuację na Ukrainie wraca się do pewnych rzeczy, które z czasem zaniknęły. Osobiście uważam, że jest to bardzo dobry trend i rozwiązanie - dodaje szef strażników miejskich.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze