Głównymi założeniami przygotowanego przez wykonawców dokumentacji projektu jest zagospodarowanie terenu w sposób naturalistyczny, z zachowaniem elementów przyrody i wzbogaceniem o nowe nasadzenia. Projekt ma stworzyć przestrzenie do rekreacji i zabawy, a także umożliwić organizację wydarzeń kulturalnych i masowych.
Plan zakłada między innymi przebudowę amfiteatru, a także budowę tężni solankowej i toalety miejskiej. Powstać może też sprawnościowy plac zabaw dla dzieci młodszych oraz tzw. strefa outdoor fitness dla młodzieży. Padła propozycja, aby znaleźć tam miejsce dla rzeźb powstających w ramach corocznych plenerów.
- Oczekiwania mieszkańców są takie, żeby te rzeźby gdzieś wyeksponować i być może w Zaułku Nadrzecznym znajdzie się dla nich miejsce. Rozmawialiśmy również o kwestiach dotyczących utworzenia w rejonie przystani kajakowej plaży miejskiej do wypoczynku, ale projekt nie przewiduje kąpieliska. Poza tym członkowie naszego zespołu zwrócili uwagę na ścieżkę edukacyjną, która powinna się tam znaleźć i w oczywisty sposób nawiązywać do zamku, z którego miasto Krasnystaw dawniej słynęło - mówi burmistrz Robert Kościuk, który jest również szefem zespołu do spraw dziedzictwa kulturowego.
Przedstawione podczas dyskusji uwagi i propozycje zmian do zaprezentowanej koncepcji posłużą do wypracowania ostatecznego kształtu i sposobu zagospodarowania obszaru przy ulicy Zaułek Nadrzeczny. Wniosek o dofinansowanie miasto zamierza składać w przyszłym roku.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze