Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Średniowiecze ożyje w krasnostawskim muzeum

W Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbędzie się kolejna seria wykładów i warsztatów organizowanych w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura-interwencje" .
Średniowiecze ożyje w krasnostawskim muzeum

Źródło: Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

Projekt „Wspólnota i dziedzictwo. Archeologia społeczna” w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie jest już realizowany, jeden z wykładów odbędzie się w sobotę (27 lipca), a kolejny zapanowano na poniedziałek (29 lipca).

Jakub Ordutowski, pracownik UMCS w Lublinie i pomysłodawca oraz założyciel Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Wiedzy o Kulturze Średniowiecznej "Curia Mediaevalis", wygłosił wykład pt. "Średniowieczność we współczesnym krajobrazie kulturowym. Jak mówić o średniowieczu – przykład działalności stowarzyszenia Curia Mediaevalis"- przypomniał nam Konrad Grochecki z Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, pomysłodawca i koordynator projektu.

 Spotkanie będzie też okazją do wysłuchania dwóch innych wykładów. Marcin Szelig zaprezentuje wykład pt.: "Między nauką a pasją. Garść refleksji na temat współpracy Instytutu Archeologii UMCS z otoczeniem społecznym", a Tomasz Giecewicz poprowadzi warsztaty "Rekonstrukcja archeologiczna jako sposób na promocję dziedzictwa kulturowego regionu, jej cele i oddziaływania kulturowe".

- W poniedziałek o godzinie 14:00 dyrektor Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie Bartłomiej Bartecki, wygłosi wykład pt. "Powrót Gotów do Kotliny Hrubieszowskiej - czyli jak promować dziedzictwo archeologiczne". Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się, jak historia Gotów, starożytnego ludu, który niegdyś zamieszkiwał Kotlinę Hrubieszowską, może być efektywnie wykorzystana do promowania dziedzictwa archeologicznego tego regionu- dodaje archeolog. 

Prezentacja skupi się na strategiach zwiększania zainteresowania historią i kulturą poprzez organizację wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, a także na współczesnych sposobach angażowania lokalnych społeczności oraz turystów w odkrywanie bogatej przeszłości ziemi hrubieszowskiej.

Pracownicy muzeum zapraszają serdecznie wszystkich zainteresowanych. - Do uczestnictwa zachęcamy również włodarzy miasta i powiatu oraz instruktorów związanych z kulturą. Będzie to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak archeologia może wpływać na rozwój turystyki, kultury i gospodarki regionu - dodaje Grochecki. 

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama