Przebudowa zajezdni ma na celu dostosowanie jej do obsługi pojazdów wodorowych. Miasto Chełm podpisało już umowę na zakup tych nowoczesnych autobusów z firmą Grupa Polsat Plus i ZE PAK – PCE Polski Autobus Wodorowy. Koszt zakupu autobusów wynosi 97 mln zł.
Galeria zdjęć z placu budowy znajduje się poniżej:
Za realizację modernizacji zajezdni odpowiada chełmska firma PERFEKT, wyłoniona w postępowaniu przetargowym. Inwestycja przy ul. Okszowskiej to jednak tylko część większego projektu modernizacji komunikacji miejskiej. W jego ramach wybudowane zostaną także pętle autobusowe (przy ul. Ceramicznej, ul. Karłowicza i ul. Zawadówka) z pomieszczeniami socjalnymi dla kierowców. Ponadto zmodernizowane zostaną przystanki komunikacji miejskiej (te, które dotąd nie przeszły modernizacji).
W ramach digitalizacji systemu mobilności w mieście będzie też przeprowadzona rozbudowa działającego już Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.
Miasto Chełm otrzymało ogromne dofinansowanie w wysokości ponad 44 milionów złotych na realizację tego projektu. Środki te pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Przypominamy, że 6 listopada prezes Chełmskich Linii Autobusowych Mariusz Chudoba podpisał umowę na dostawy paliwa wodorowego do nowych w pełni ekologicznych autobusów wodorowych. Umowa została podpisana z firmą PAK-PCE Stacje H2 Sp. z o.o. z siedzibą w Koninie i będzie obowiązywała przez 6 lat – od 16 kwietnia 2025 roku do 15 kwietnia 2031 roku. W marcu zaś,prezydent Chełma Jakub Banaszek podpisał umowę z "inną" konińską firmą PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy Sp. z o.o, która podobnie jak PAK-PCE Stacje H2 Sp. z o.o. jest częścią "imperium" Zygmunta Solorza. Na mocy umowy spółka z Konina dostarczy do naszego miasta 26 pojazdów NesoBus napędzanych paliwem wodorowym. Komplet autobusów ma wyjechać na ulice Chełma już w październiku przyszłego roku.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze