Wielu mieszkańców dziwi się, że w tej lokalizacji powstaje kolejny sklep, zamiast np. przestrzeni rekreacyjnej czy kulturalnej.
- Chyba lepiej byłoby, gdyby w tym miejscu powstał park, lub skwer, z którego wszyscy mogliby skorzystać - mówi nam pani Marta.
- Czy zgodę na rozbiórkę powinien wydać także konserwator zabytków? Czy wjazd nie będzie kolidował z zatoczką autobusową? - dopytuje pan Kacper.
- Super, że powstaje kolejny sklep. Szkoda tylko, że nie ma dobrze płatnych miejsc pracy, żeby kogoś było stać na zakupy w kolejnym markecie - mówi pan Łukasz.
Inwestorem jest jeden z chełmskich przedsiębiorców, który ubiega się o pozwolenie na budowę budynku usługowo-handlowego o kubaturze 5620 m³. Obiekt ma mieć jedną kondygnację, pełne instalacje oraz parking. Działka znajduje się na terenie dawnego kompleksu szpitala gruźliczego, w sąsiedztwie hotelu Duet.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budowę obiektów handlowych o powierzchni do 800 m², jednak miasto umożliwia budowę kilku takich budynków na jednej działce. Podobno powstać ma tam popularny market spożywczy, a pozostała część powierzchni ma zostać wydzierżawiona pod handel i usługi, na wzór niewielkiego centrum handlowego, takiego jak Vendo Park, przy al. 3 maja.
Inwestor we wrześniu 2024 roku złożył także wniosek o zezwolenie na wycinkę drzew, co spotkało się z dodatkowym warunkiem - koniecznością uzyskania pozwolenia na budowę oraz wykonania nasadzeń zastępczych.
Mimo procedowania wniosku o pozwolenie na budowę, przedsiębiorca posiada już zgodę na rozbiórkę dwóch przęseł muru wzdłuż ulicy Hrubieszowskiej. Wjazd na działkę ma być bezpośrednio z ulicy, co ma zminimalizować utrudnienia w ruchu.
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chełm Damian Zieliński, tłumaczy, że wszystkie decyzje zostały podjęte zgodnie z przepisami.
- W uzgodnieniu z Lubelskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków wydana została decyzja, która zezwala na rozbiórkę dwóch przęseł ogrodzenia murowanego - mówi Zieliński.
Jak wynika z informacji przekazanych przez urząd, w lipcu 2023 roku wydano decyzję na lokalizację zjazdu z drogi wojewódzkiej nr 844 (ul. Hrubieszowska) do działki nr 33/5.
Mieszkańcy okolicznych nieruchomości wyrażają nadzieję, że inwestycja nie wpłynie negatywnie na lokalną infrastrukturę i komfort życia w tej części miasta.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze