Obecnie w CHCAG wynajęte są 4 hale produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni 3120,40 m² (z 8 dostępnych) oraz 7 lokali biurowych o powierzchni 265,50 m² (również z 8 dostępnych).
Jak nas poinformowano, spadek liczby wynajętych powierzchni wynika z zakończenia kilku umów najmu. Urzędnicy miejscy podkreślają jednak, że tego rodzaju zmiany są naturalne na dynamicznym rynku i wynikają z dostosowywania się przedsiębiorców do zmieniających się potrzeb biznesowych. Podkreślają przy tym, że CHCAG oferuje konkurencyjne stawki. Minimalna cena netto wynajmu hal wynosi 7 zł/m², natomiast za 1 m² powierzchni biurowej trzeba zapłacić min. 10 zł. Jednak pomimo atrakcyjnych cen, powierzchnie pozostają niewynajęte, co wpływa na poziom przychodów z czynszów.
Jak zapewnia Damian Zieliński, rzecznik Urzędu Miasta Chełm, Centrum Obsługi Inwestora, czyli miejska jednostka, która ma na celu wspomaganie przedsiębiorców intensywnie pracuje nad pozyskaniem nowych najemców dla CHCAG.
- Prowadzone są rozmowy z różnymi podmiotami po to, by docelowo ponownie cały obiekt został zagospodarowany przez najemców - mówi Zieliński.
COI oferuje także merytoryczne wsparcie dla przedsiębiorców. Choć wydawać się może, sama mierzy się z trudnościami kadrowymi, gdyż odkąd, około rok temu Mariusz Rudzki zdecydował o odejściu ze stanowiska dyrektora COI, pozostaje ono nieobsadzone.
Jak informuje Zieliński, Centrum Obsługi Inwestora podlega pod Kancelarię Prezydenta Miasta Chełm. Funkcję zastępcy dyrektora kancelarii pełni Katarzyna Radziszewska, która zarządza również COI.
- Obecnie COI utrzymuje kontakt z przedsiębiorcami w formie bezpośredniej, co - jak pokazały dotychczasowe rozmowy - było najbardziej oczekiwaną formułą - stwierdza Zieliński.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze