Przepis na dobry event, czyli od czego zacząć organizację wirtualnego wydarzenia
Kluczem do udanego eventu jest dobra organizacja i starannie opracowany plan działania. Punktem wyjścia do realizacji każdego przedsięwzięcia jest odpowiedni dobór tematyki oraz ustalenie, do kogo chcemy skierować nasz przekaz. Określenie grupy docelowej wydarzenia pozwoli na lepsze zrozumienie wymagań i potrzeb odbiorców. Bardzo istotny jest również budżet – niezależnie od tego, czy planujemy imprezę dla kilkuset osób, czy kameralne spotkanie zespołowe, musimy znać widełki finansowe. To właśnie sumiennie opracowany kosztorys pokaże nam, na ile dokładnie możemy sobie „pozwolić”. Przygotowanie dobrego eventu wymaga skoordynowania wielu procesów spójnych z założoną koncepcją. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza dla kogoś, kto nie do końca się na tym zna. Całościową obsługę eventu w formule online lub hybrydowej możemy powierzyć wyspecjalizowanej w tym firmie, np. https://cma.pl/. To naprawdę cenna pomoc przy realizacji wydarzeń zdalnych, które przecież są naprawdę sporym przedsięwzięciem. Warto wspomnieć, że firma CMA AV oferuje również wynajem najwyższej jakości nagłośnienia eventowego (więcej w zakładce: https://cma.pl/naglosnienie/), a także wsparcie w zakresie dopasowania rozwiązań do konkretnych realizacji.
Platforma do organizacji eventów online – podstawa, o której nie można zapomnieć
Gdy już obliczymy budżet i naszkicujemy scenariusz eventu, pora przejść do kwestii technicznych. Przy wydarzeniach takich jak konferencja online, webinar czy prezentacja na żywo najważniejsze jest odpowiednio dobrane otoczenie komunikacyjne. Wideokonferencje i transmisje online to typy spotkań, które w ostatnim czasie szczególnie zyskały na popularności. Ich realizacja jest możliwa dzięki zaawansowanym technologicznie platformom do wydarzeń online. Eventy obsługiwane w ramach platformy dają poczucie bycia w jednej, wspólnej przestrzeni. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi wydarzenia zdalne zyskują zupełnie inny wymiar: przestają być tylko transmisją zarejestrowanego materiału, lecz stają się miejscem spotkań, wymiany wiedzy i doświadczeń. Platformy do wydarzeń online oferują ogromne możliwości interakcji z użytkownikiem. Oprócz tego, że obraz i dźwięk można udostępniać na żywo w obie strony, uczestnicy mogą współpracować i swobodnie włączać się w dyskusję w czasie rzeczywistym.
Wydarzenia wirtualne – sala konferencyjna, własne biuro, a może studio?
Eventy w formule wirtualnej są doskonałą szansą na dotarcie do szerokiego grona widzów. Spotkanie na odległość można zorganizować właściwie wszędzie: w sali konferencyjnej, w biurze, a nawet we własnym mieszkaniu. Aby zwiększyć efekt profesjonalizmu, warto rozważyć wynajęcie dedykowanego studia do wydarzeń zdalnych. Mamy wówczas dostęp do pełnego zaplecza technicznego: kamer, mikrofonów, nagłośnienia i oświetlenia studyjnego, scenografii multimedialnej, efektów specjalnych czy ekranów LED. Zastosowanie tak nowoczesnych rozwiązań sprawi, że przekaz będzie miał innowacyjną, unikatową formę. Przygotowanie eventu online wymaga kreatywnego podejścia. Takie spotkania mają duży potencjał na sukces – grunt to perfekcyjna organizacja.
Napisz komentarz
Komentarze